רגע הסרת הלוט!

הברנש המוזר משרבט כמה קשקושים וכבר עומד להיות 'מועף' מהבימה, כשברגע האחרון מתבצעת התפנית • הרגע שהולך לשנות את העם היהודי והעולם כולו

מוכרחים להשתחוות להמן?

זה קורה כל פעם מחדש. התפיסה כאילו יש גורם שאנו מחוייבים לרצות, גם אם הדבר נוגד את האינטרס של היהודי המאמין. כעת, לפני החג שמאפשר להתבונן מעבר למסכה - נביט על תמונת המראה ונקבל החלטה אמיצה: אנחנו בצד של מלך המשיח!

מבחן התוצאה 

ישנם דברים שנראים כמושלמים, אך יכולים להיות אחיזת עיניים ⋅ סיפורם של שלישיית החברים המתאספים בפרלמנט השבועי ⋅ קיבלנו חודש נוסף בכדי לממש את המסקנה המתבקשת מדבריהם

בביתו של הממציא הדגול

גם ההמצאות המשוכללות ביותר, מדהימות ככל שיהיו, אינן שוות אם בסופו של דבר לא טורחים לשלם את חשבון החשמל. האם נשכיל לחבר את עצמינו למקור האנרגיה?

סיפורו של ג’מוס

זהו שיר הלל ועידוד. הלל - למי שמעז באומץ ובעקשנות להתמודד עם האתגר האמיתי של חייו, ונוחל כשלונות פעם אחר פעם, ובכל זאת אינו מוותר ואינו מתייאש, ועידוד - לקראת הבשורה הטובה של מהפכת הגאולה של הרבי שליט"א מלך המשיח: כן. עכשיו זה הולך להסתיים, ובגדול!

חופר, אתה חסר

הגבאי העקשן לו לעגו בני הקהילה, התגלה אחרי שנים כטיפוס שהציל את בית הכנסת מסכנת סגירה. מי יותר מועיל בחיי האדם, חודש תשרי 'העליז' או חודש חשוון 'המשעמם'?

החלוץ המרכזי

יצא לכם פעם להרגיש מאוכזבים או מתוסכלים מעצמכם. אז זהו. השנה זה הולך להסתיים.יותר נכון: זה הולך להתחיל אחרת!

רק הקודקוד יכול!

שתי קבוצות עובדות במרץ רב ליצירת אבני החן המושלמות, אלא שמריבה שפרצה בעיצומה של מסיבה שיגרתית איימה להשבית את כל הפרוייקט • מיהו זה שמסוגל לחבר בין הקצוות ולאחד את כולם סביב המטרה הנכספת

מעל סך כל חלקיו!

כשרוברט המלומד האמריקאי הגיע למדינה האפריקאית הנחשלת הוא רק רצה לעזור למקומיים וללמד אותם מהי טכנולוגיה מתקדמת, אלא שהם לא הבינו להיכן הוא חותר...

שקוף שזה הפיתרון!

ניצול השואה אגר בקפדנות מציאות שונות שהעיבו על סדר חייו התקין, אפילו כאשר הוא קיבל את הוראת רופאו לאכול טוב, הוא הפך זאת למשמימה בה סיכן את חייו. היכן עובר הגבול? ומתי דברים טובים מידי הופכים לבעיה?

מי אמר ברזל ולא קיבל?

מסתבר שאת "הסחורה" הנדירה יספקו, לאו דווקא צדיקי הל"ו וצפונה... אלא, גם ובעיקר מי שיקפוץ, כאן ועכשיו, בתנועה אמיצה של תשובה עם כל המטען המיוחד שהוא נושא על גבו אל הרכבת המוליכה ישירות אל בעת המקדש השלישי!