• ב"ה ימות המשיח!
  • י"ז סיון התשפ"ד (23.06.2024) פרשת בהעלותך

החוקה האוניברסאלית: שבע מצוות בני נח

ככל שנוקפות השנים, הולכים ומתווספים מנהיגים דתיים ופוליטיים גויים, ביניהם נשיאי ארצות-הברית וקאדים מוסלמים(!) שמצטרפים לקריאת הרבי מלך המשיח להשתתת 'תרבות בני נוח' כרצון האלוקים
החוקה האוניברסאלית: שבע מצוות בני נח
הרב בועז קלי מדבר עם מנהיגים דרוזים בכפר בית ג'אן בעניין שבע מצוות בני נח
הישארו מעודכנים בסטטוסים של אתר הגאולה

אחת התקופות האפלות ביותר בתולדות האנושות הייתה זו שלפני המבול. אנשים איבדו כל רסן וצלם אנוש והתעללו בכל דרך אפשרית בזולת ואפילו בבעלי-החיים.

120 שנות ארכה העניק הקדוש-ברוך-הוא לבני האדם, אולם הם לא הטיבו את דרכיהם. ואז הגיע המבול הנורא – אסון הטבע הגדול ביותר של כל הזמנים – ומחק הכול. כמעט לא נשאר זכר מבני האדם ומכל בעלי החיים, שהפכו שותפים בעל כורחם למעשי שחיתות. כמעט.

אי בודד של הצלה שימשה תיבת נוח. היא קלטה, מלבד משפחת נוח, פרטים ספורים מכל מיני בעלי החיים, כאלה שלא הסתאבו, ועמם נפתח העולם שלאחר המבול. עולם חדש ומטוהר מעברו האפל.

נוח, שהפך לאבי האנושות, יצא מהתיבה וקיבל מהקדוש-ברוך-הוא שבעה כללי יסוד מנחים לחיים מתוקנים. אלה הן שבע מצוות בני נוח – המצוות שהפך הקדוש-ברוך-הוא לחוקה אוניברסאלית, ולאורן מחויבים לצעוד כל בני האדם, שהנם כולם בני נוח.

***

את שבע המצוות ניתן לחלק לשלוש קבוצות: כבוד הבורא – להימנע מלעבוד אלילים ומלקלל את היושב בשמים, כבוד האדם – להימנע ממעשי רצח, זימה וגזל, וכבוד בעלי-החיים – להימנע מלאכול אבר מן החי. המצווה השביעית היא להעמיד מערכת משפטית, שתוודא כי מצוות בני נוח אכן מיושמות הלכה למעשה.

מאות שנים לאחר מכן נולד עם ישראל ונבחר על-ידי הקדוש-ברוך-הוא להיות אחראי עליון לחוקי התרבות האלוקיים. הוטל עלינו להיות אור לעמים האחרים על-ידי שנעמוד בסטנדרטי התנהגות הרבה יותר מחמירים וגבוהים, וכך, במעמד המחייב של קבלת התפקיד – מעמד הר סיני – קיבלנו עול של מאות מצוות נוספות על השבע של בני נוח, וביחד 613 – תרי"ג מצוות.

קיום הולם של 613 המצוות על ידינו נועד להשפיע על העמים האחרים לקיים את שבע המצוות שלהן. אולם לא די בהשפעה עקיפה כזו. מחובתנו, אם רק מתאפשר לנו, לדאוג במישרין לאכיפה של קיום מצוות בני נוח. הקדוש-ברוך-הוא מצדו התחייב כי לעולם לא יחולל שנית אסון בממדים של המבול, לפיכך הוא דורש כי גם האנושות מצדה תהיה מחויבת לחוקים הבסיסיים לחיים מתוקנים, ואת האחריות לכך הוא הטיל עלינו, בניו.

מי שמקיים את שבע מצוות בני נוח כהלכתן הוא חסיד אומות העולם במובן המקורי של הביטוי. כהלכתן פירושו, שהוא מקיימן לא בגלל שהבין מיוזמתו כי כך ראוי להתנהג, אלא בגלל שכך ציווה האלוקים בתורת ישראל, על-ידי משה רבינו.

***

בזמן שלמה המלך, כאשר עם ישראל שלט בכיפת העולם, אכן נאכפו שבע המצוות הלכה למעשה. אולם עם ירידת קרן ישראל בעולם, הלכו שבע המצוות ואיבדו את מקומן הראוי.

לאחר קרוב לשלושת-אלפים שנה חזרה להיות עדנה למצוות בני נוח. מנהיג דורנו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א יצא בקריאה לכל העמים, להכיר בכך שהעולם איננו ג'ונגל ומחובתה של האנושות לכפוף את עצמה לחוקי היסוד האלוקיים.

ככל שנוקפות השנים, הולכים ומתווספים מנהיגים דתיים ופוליטיים גויים, ביניהם נשיאי ארצות-הברית וקאדים מוסלמים(!) שמצטרפים לקריאה וחותמים על עצומה להשתתת 'תרבות בני נוח' כרצון האלוקים. עוד ועוד גויים מודים כי רק הכרה בכך שיש לעולם ריבון אחד ויחיד, שכולנו מחויבים לציית להוראותיו, תסלול דרך אמיתית לשלום ושלווה גלובאליים בין כל העמים.

המשיח הוא מי שיביא בפועל את השלום המיוחל – בגאולה השלמה. לכן הרבי מליובאוויטש שליט"א, שהוא המשיח, סולל את הדרך אל השלום ואל הגאולה הן בעם ישראל והן בקרב הגויים. 

כתר תורה: לא כל דבר צריך להבין

סיפורה של מהפכה - תקנת לימוד הרמב''ם

תגובות

הוספת תגובה חדשה

בתהליך...